3M MNG14-187DFIK
Part No.:
MNG14-187DFIK
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.187
Manufacturer:
3M
Series:
Scotchlok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:
0.020" (0.51mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.810" (20.57mm)