MSS20-046-E28X.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) | E20 | E28 | E25 | H27 |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1V | 1V | 1V | 1V | 1V |
| Current - Max | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.2pF @ 500mV, 1MHz | 0.2pF @ 500mV, 1MHz | 0.2pF @ 500mV, 1MHz | 0.28pF @ 0V, 1MHz | 0.27pF @ 0V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | - | - | - | - | - |
| Power Dissipation (Max) | 100 mW | 100 mW | 100 mW | 100 mW | 100 mW |