MACOM Technology Solutions MSWSE-044-10
Part No.:
MSWSE-044-10
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
2-SMD, 0805
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMSWSE-044-10.pdf
Description:
RF DIODE PIN 300V 0805P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
2-SMD, 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Diode Type:
PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
300V
Current - Max:
200 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.40pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F:
700mOhm @ 100mA, 1MHz
Power Dissipation (Max):
Operating Temperature:
175°C (TJ)