Rohm Semiconductor MTZJT-729.1C
Part No.:
MTZJT-729.1C
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW MSD
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V