3M MVU18-250DMFX-A-BOTTLE
Part No.:
MVU18-250DMFX-A-BOTTLE
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMVU18-250DMFX-A-BOTTLE.pdf
Description:
CONN QC RCPT/TAB 18-22AWG 100PC
Manufacturer:
3M
Series:
Scotchlok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Stacked
Gender:
Female and Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.870" (22.10mm)