YAGEO NTJ06-010MF
Part No.:
NTJ06-010MF
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNTJ06-010MF.pdf
Description:
ICL 10 OHM 20% 6A 18MM
Manufacturer:
YAGEO
Series:
NT
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
10 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
6 A
R @ Current:
145 mOhms
Diameter:
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)