Hirose Electric Co Ltd PCN10C-32S-2.54DSA(77)
Part No.:
PCN10C-32S-2.54DSA(77)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPCN10C-32S-2.54DSA(77).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 32POS PCB GOLD
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN10
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
32
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)