Hirose Electric Co Ltd PCN13-48S-2.54DS(71)
Part No.:
PCN13-48S-2.54DS(71)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPCN13-48S-2.54DS(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 48POS PCB RA GOLD
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN13
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
48
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)