Hirose Electric Co Ltd PCN13-64S-2.54DSA
Part No.:
PCN13-64S-2.54DSA
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPCN13-64S-2.54DSA.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB GOLD
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN13
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
64
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)