Hirose Electric Co Ltd PCN21B-110SA-2PF-G
Part No.:
PCN21B-110SA-2PF-G
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPCN21B-110SA-2PF-G.pdf
Description:
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN21
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
A 22
Number of Positions:
110
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)