Rohm Semiconductor PDZVTR3.3B
Part No.:
PDZVTR3.3B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR3.3B.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.3V 1W PMDTM
Series:
PDZV
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.3 V
Tolerance:
±6.06%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
80 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDTM
1. How to order PDZVTR3.3B on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR3.3B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR3.3B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR3.3B.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR3.3B pin diagram, PDZVTR3.3B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR3.6B PDZVTR30B PDZVTR3.0B PDZVTR36B PDZVTR33B
Part Number PDZVTR3.6B PDZVTR30B PDZVTR3.0B PDZVTR36B PDZVTR33B
Series PDZV PDZV PDZV PDZV PDZV
Package/Case SOD-128 SOD-128 SOD-128 SOD-128 SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.8 V 32 V 3 V 38 V 35 V
Tolerance ±5.26% ±6.25% ±6.67% ±5.26% ±5.71%
Power - Max 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms 18 Ohms 15 Ohms 20 Ohms 18 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 27 V 10 µA @ 23 V 100 µA @ 1 V 10 µA @ 27 V 10 µA @ 25 V
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)