LEMO PSA.2E.275.CTLC75Z
Part No.:
PSA.2E.275.CTLC75Z
Manufacturer:
LEMO
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPSA.2E.275.CTLC75Z.pdf
Description:
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER
Manufacturer:
LEMO
Series:
2E
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Style:
Coaxial
Connector Type:
Receptacle, Female Socket
Contact Termination:
Solder
Shield Termination:
Clamp
Impedance:
75 Ohms
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Bulkhead - Rear Side Nut
Cable Group:
RG-58C, 59B, 223, 302, 400
Fastening Type:
Push-Pull
Frequency - Max:
Number of Ports:
Features:
Housing Color:
Silver
Ingress Protection:
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Center Contact Material:
Beryllium Copper
1. How to order PSA.2E.275.CTLC75Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the PSA.2E.275.CTLC75Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PSA.2E.275.CTLC75Z?
Manufacturer LEMO LEMO LEMO LEMO LEMO
Series 00 00 00 1S 00
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Connector Style NIM-CAMAC CD/N 549 NIM-CAMAC CD/N 549 NIM-CAMAC CD/N 549 Coaxial NIM-CAMAC CD/N 549
Contact Termination Solder Solder Solder Solder Solder
Shield Termination Clamp Clamp Clamp Clamp -
Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 75 Ohms 50 Ohms
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Cable Group RG-316 RG-174, 179B, 187A, 188A, 316 - RG-58C, 59B, 179B, 187A, 223, 302, 400 -