Nexperia USA Inc. PUMD10/ZLF
Part No.:
PUMD10/ZLF
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPUMD10/ZLF.pdf
Description:
TRANS PREBIAS
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
Frequency - Transition:
230MHz, 180MHz
Power - Max:
300mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-TSSOP
1. How to order PUMD10/ZLF on DeepFinds Electronics?
3. Are the PUMD10/ZLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PUMD10/ZLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PUMD10/ZLF.
7.How to contact us to get technical supports, such as PUMD10/ZLF pin diagram, PUMD10/ZLF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V 50V 50V 50V 50V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms 47kOhms 47kOhms 47kOhms 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) 1µA 1µA 100nA 100nA
Frequency - Transition 230MHz - - 230MHz, 180MHz 230MHz, 180MHz
Power - Max 300mW 200mW 300mW 200mW 200mW