Nexperia USA Inc. PUMH10/ZLH
Part No.:
PUMH10/ZLH
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPUMH10/ZLH.pdf
Description:
TRANS PREBIAS
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
Frequency - Transition:
230MHz
Power - Max:
300mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-TSSOP
1. How to order PUMH10/ZLH on DeepFinds Electronics?
3. Are the PUMH10/ZLH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PUMH10/ZLH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PUMH10/ZLH.
7.How to contact us to get technical supports, such as PUMH10/ZLH pin diagram, PUMH10/ZLH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V 50V 50V 50V 50V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms 47kOhms 47kOhms 47kOhms 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V 100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA 100mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA 100nA 1µA 100nA 100nA
Frequency - Transition - 230MHz - 230MHz 230MHz
Power - Max 300mW 300mW 300mW 200mW 200mW