Rohm Semiconductor RB520S-30T9TE61
Part No.:
RB520S-30T9TE61
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRB520S-30T9TE61.pdf
Operating Temperature - Junction:
1. How to order RB520S-30T9TE61 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RB520S-30T9TE61 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RB520S-30T9TE61?
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V 40 V 30 V 40 V 30 V
Current - Average Rectified (Io) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 200 mA 550 mV @ 100 mA 580 mV @ 200 mA 550 mV @ 100 mA 600 mV @ 200 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 10 V 10 µA @ 40 V 1 µA @ 10 V 10 µA @ 40 V 1 µA @ 10 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 125°C (Max)