Rohm Semiconductor RB521S-30GDTE61
Part No.:
RB521S-30GDTE61
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRB521S-30GDTE61.pdf
Operating Temperature - Junction:
1. How to order RB521S-30GDTE61 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RB521S-30GDTE61 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RB521S-30GDTE61?
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V 60 V 30 V 30 V 40 V
Current - Average Rectified (Io) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA 600 mV @ 200 mA 470 mV @ 200 mA 470 mV @ 200 mA 540 mV @ 200 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 60 V 100 µA @ 60 V 30 µA @ 10 V 30 µA @ 10 V 90 µA @ 40 V
Operating Temperature - Junction 125°C (Max) 125°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)