Rohm Semiconductor RB521ZS-30T2R_1
Part No.:
RB521ZS-30T2R_1
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Diodes
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRB521ZS-30T2R_1.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA GMD2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
370 mV @ 10 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
7 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
GMD2
Operating Temperature - Junction:
150°C
1. How to order RB521ZS-30T2R_1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RB521ZS-30T2R_1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RB521ZS-30T2R_1?
7.How to contact us to get technical supports, such as RB521ZS-30T2R_1 pin diagram, RB521ZS-30T2R_1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RB521ZS-30T2R RB521ZS-3AZ8EPT2R RB521ZS-308EPT2R RB521ZS-309ST2R RB521ZS-30ZT2R
Part Number RB521ZS-30T2R RB521ZS-3AZ8EPT2R RB521ZS-308EPT2R RB521ZS-309ST2R RB521ZS-30ZT2R
Series - - - - -
Package/Case 0201 (0603 Metric) - 0201 (0603 Metric) 0201 (0603 Metric) 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Technology Schottky - Schottky Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V - 30 V 30 V 30 V
Current - Average Rectified (Io) 100mA - 100mA 100mA 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 370 mV @ 10 mA - 370 mV @ 10 mA 370 mV @ 10 mA 370 mV @ 10 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed - Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 7 µA @ 10 V - 7 µA @ 10 V 7 µA @ 10 V 7 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Mounting Type Surface Mount - Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package GMD2 - GMD2 GMD2 GMD2
Operating Temperature - Junction 150°C (Max) - 150°C 150°C 150°C