Adam Tech RF55-28B-T-00-50-G-SH
Part No.:
RF55-28B-T-00-50-G-SH
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRF55-28B-T-00-50-G-SH.pdf
Description:
CONN SMB PLUG PCB 50OHM SOLDER
Shipping
Inventory:467
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
RF
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
SMB, Fakra
Connector Type:
Plug, Male Pin
Contact Termination:
Solder
Shield Termination:
Solder
Impedance:
50 Ohms
Mounting Type:
Through Hole
Mounting Feature:
Cable Group:
Fastening Type:
Locking Ramp
Frequency - Max:
4 GHz