Rohm Semiconductor RLZTE-113.6B
Part No.:
RLZTE-113.6B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLZTE-113.6B.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.6V 500MW LLDS
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.6 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V