Rohm Semiconductor RLZTE-113.9A
Part No.:
RLZTE-113.9A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLZTE-113.9A.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 500MW LLDS
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V