Rohm Semiconductor RLZTE-113.9B
Part No.:
RLZTE-113.9B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLZTE-113.9B.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 500MW LLDS
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V