Rohm Semiconductor RLZTE-114.3C
Part No.:
RLZTE-114.3C
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLZTE-114.3C.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V