Rohm Semiconductor RLZTE-114.7A
Part No.:
RLZTE-114.7A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLZTE-114.7A.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V