ABLIC Inc. S-5844A55CD-M5T1U3
Part No.:
S-5844A55CD-M5T1U3
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Thermostats - Solid State
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsS-5844A55CD-M5T1U3.pdf
Description:
THERMOSTAT OPEN DRAIN SOT23-5
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-5844A
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Trip Temperature Threshold:
Switching Temperature:
Accuracy:
±2.5°C
Current - Output (Max):
10mA
Output Type:
Open Drain
Output:
Output Function:
/OverTemp
Selectable Hysteresis:
No
Features:
Voltage - Supply:
1.65 V ~ 5.5 V
Current - Supply:
180nA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C