SiTime SIT1602AC-81-33S-48.000000
Part No.:
SIT1602AC-81-33S-48.000000
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSIT1602AC-81-33S-48.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Series:
SiT1602
Frequency:
48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)