SiTime SIT1602BC-81-18S-28.636300
Part No.:
SIT1602BC-81-18S-28.636300
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSIT1602BC-81-18S-28.636300.pdf
Description:
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
28.6363 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)