SiTime SIT1602BC-81-28E-19.200000
Part No.:
SIT1602BC-81-28E-19.200000
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSIT1602BC-81-28E-19.200000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)