SIT1602BC-81-30S-66.666660.pdf
| Frequency | 12 MHz | 20 MHz | 40 MHz | 48 MHz | 48 MHz |
| Function | Enable/Disable | - | - | Standby (Power Down) | Enable/Disable |
| Output | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 2.5V | 2.5V ~ 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA | 4.5mA | 4.5mA | 4.2mA | 4.5mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |