SiTime SIT1602BC-81-33N-26.000000
Part No.:
SIT1602BC-81-33N-26.000000
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSIT1602BC-81-33N-26.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)