Amphenol Advanced Sensors (Telaire) T5100-GN-V
Part No.:
T5100-GN-V
Manufacturer:
Amphenol Advanced Sensors (Telaire)
Category:
Gas Sensors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsT5100-GN-V.pdf
Description:
SENSOR CARBON DIOXIDE
Manufacturer:
Series:
T5100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Carbon Dioxide (CO2)
Oxygen Range:
Accuracy:
±3%
Output:
0V ~ 5V, 0V ~ 10V
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Voltage - Supply:
18VAC ~ 30VAC, 18VDC ~ 42VDC