YAGEO TC164-FR-077K68L
Part No.:
TC164-FR-077K68L
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTC164-FR-077K68L.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 7.68K OHM 1206
Series:
TC164
Package/Case:
Resistance (Ohms):
7.68k
Tolerance:
±1%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)