YAGEO TC164-JR-07820RL
Part No.:
TC164-JR-07820RL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTC164-JR-07820RL.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Manufacturer:
YAGEO
Series:
TC164
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
820
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)