Tecate Group TPLH-2R7/22WR12X31
Part No.:
TPLH-2R7/22WR12X31
Manufacturer:
Tecate Group
Category:
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTPLH-2R7/22WR12X31.pdf
Description:
CAP 22F 2.7V THROUGH HOLE
Shipping
Inventory:400
Manufacturer:
Tecate Group
Series:
TPLH-Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 F
Tolerance:
Voltage - Rated:
2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
32mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:
1500 Hrs @ 85°C
Termination:
PC Pins
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Can
Lead Spacing:
0.209" (5.30mm)
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
1.319" (33.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C