Rohm Semiconductor UDZLVFHTE-17110
Part No.:
UDZLVFHTE-17110
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUDZLVFHTE-17110.pdf
Description:
DIODE ZENER 110V 200MW UMD2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
110 V
Tolerance:
±5.45%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 84 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)