Rohm Semiconductor UDZLVFHTE-17130
Part No.:
UDZLVFHTE-17130
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUDZLVFHTE-17130.pdf
Description:
DIODE ZENER 130V 200MW UMD2
Shipping
Inventory:192
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
130 V
Tolerance:
±6.15%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 102 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)