Rohm Semiconductor UDZLVFHTE-17150
Part No.:
UDZLVFHTE-17150
Description:
DIODE ZENER 150V UMD2
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
150 V
Tolerance:
±6.67%
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)