Rohm Semiconductor UDZLVTE-17120
Part No.:
UDZLVTE-17120
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUDZLVTE-17120.pdf
Description:
DIODE ZENER 120V 200MW
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
120 V
Tolerance:
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 91 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C