Rohm Semiconductor UDZSTE-177.5B
Part No.:
UDZSTE-177.5B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUDZSTE-177.5B.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C