Rohm Semiconductor UDZVFHTE-172.4B
Part No.:
UDZVFHTE-172.4B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUDZVFHTE-172.4B.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.4V 200MW UMD2
Shipping
Inventory:983
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.4 V
Tolerance:
±4.17%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
120 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)