Rohm Semiconductor UFZVTE-173.9B
Part No.:
UFZVTE-173.9B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUFZVTE-173.9B.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 500MW UMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±3.6%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)