Microchip Technology VC-840-9005-12M80000000
Part No.:
VC-840-9005-12M80000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVC-840-9005-12M80000000.pdf
Description:
OSCILLATOR CMOS SMD
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VC-840
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)