Microchip Technology VT-860-9002-26M0000000TR
Part No.:
VT-860-9002-26M0000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
VT-860-9002-26M0000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
VT-860
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
26 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.3mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)