YAGEO YC122-FR-0710KL
Part No.:
YC122-FR-0710KL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYC122-FR-0710KL.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC122
Package/Case:
0404 (1010 Metric), Convex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)