YAGEO YC162-JR-07330KL
Part No.:
YC162-JR-07330KL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0606, Convex
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYC162-JR-07330KL.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 0606
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC162
Package/Case:
0606, Convex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
330k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)