YAGEO YC248-FR-076K98L
Part No.:
YC248-FR-076K98L
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYC248-FR-076K98L.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 6.98K OHM 1606
Resistance (Ohms):
6.98k
Tolerance:
±1%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)