YAGEO YC248-FR-07909RL
Part No.:
YC248-FR-07909RL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1606, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYC248-FR-07909RL.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 909 OHM 1606
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC248
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
909
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
16
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)