YAGEO 122KD14-O
Part No.:
122KD14-O
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics122KD14-O.pdf
Description:
VARISTOR 1.2KV 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 14mm
Series:
14D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
750 V
Maximum DC Volts:
990 V
Varistor Voltage (Min):
1.08 kV
Varistor Voltage (Typ):
1.2 kV
Varistor Voltage (Max):
1.32 kV
Current - Surge:
4.5 kA
Energy:
232J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
160 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 122KD14-O on DeepFinds Electronics?
3. Are the 122KD14-O price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 122KD14-O?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 122KD14-O.
7.How to contact us to get technical supports, such as 122KD14-O pin diagram, 122KD14-O datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 122KD14-F 122KD14-O 122KD14-P10 122KD14-FP10 122KD14-OP10
Part Number 122KD14-F 122KD14-O 122KD14-P10 122KD14-FP10 122KD14-OP10
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm
Series 14D 14D 14D 14D 14D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 750 V 750 V 750 V 750 V 750 V
Maximum DC Volts 990 V 990 V 990 V 990 V 990 V
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV 1.08 kV 1.08 kV 1.08 kV 1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV 1.32 kV 1.32 kV 1.32 kV 1.32 kV
Current - Surge 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA
Energy 232J 232J 232J 232J 232J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 160 pF @ 1 kHz 160 pF @ 1 kHz 160 pF @ 1 kHz 160 pF @ 1 kHz 160 pF @ 1 kHz