YAGEO 181KD10-TR
Part No.:
181KD10-TR
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Varistors, MOVs
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics181KD10-TR.pdf
Description:
VARISTOR 180V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer:
YAGEO
Package / Case:
Disc 10mm
Series:
10D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Maximum AC Volts:
115 V
Maximum DC Volts:
150 V
Varistor Voltage (Min):
162 V
Varistor Voltage (Typ):
180 V
Varistor Voltage (Max):
198 V
Current - Surge:
2.5 kA
Energy:
27J
Number of Circuits:
1
Capacitance @ Frequency:
560 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Features:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order 181KD10-TR on DeepFinds Electronics?
3. Are the 181KD10-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 181KD10-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 181KD10-TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 181KD10-TR pin diagram, 181KD10-TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 181KD10 181KD10-TR 181KD10-OTR 181KD10J-OTR 181KD10-FTR
Part Number 181KD10 181KD10-TR 181KD10-OTR 181KD10J-OTR 181KD10-FTR
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm
Series 10D 10D 10D 10D 10D
Packaging Bag Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 115 V 115 V 115 V 115 V 115 V
Maximum DC Volts 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Varistor Voltage (Min) 162 V 162 V 162 V 162 V 162 V
Varistor Voltage (Typ) 180 V 180 V 180 V 180 V 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V 198 V 198 V 198 V 198 V
Current - Surge 2.5 kA 2.5 kA 2.5 kA 3.5 kA 2.5 kA
Energy 27J 27J 27J 30J 27J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 560 pF @ 1 kHz 560 pF @ 1 kHz 560 pF @ 1 kHz 560 pF @ 1 kHz 560 pF @ 1 kHz