Honeywell Sensing and Productivity Solutions 197-302LAG-A01
Part No.:
197-302LAG-A01
Manufacturer:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead
Datasheet:
DeepFinds Electronics197-302LAG-A01.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 3KOHM 3348K BEAD
Manufacturer:
Series:
197
Package/Case:
Bead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
3k
Resistance Tolerance:
±10%
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
3348K
Operating Temperature:
-60°C ~ 125°C
Power - Max:
Length - Lead Wire:
1.50" (38.00mm)
Mounting Type:
Through Hole
Grade:
Qualification:
1. How to order 197-302LAG-A01 on DeepFinds Electronics?
3. Are the 197-302LAG-A01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 197-302LAG-A01?
Image 197-103LAG-A01 197-302LAG-A01 197-102DAG-A01
Part Number 197-103LAG-A01 197-302LAG-A01 197-102DAG-A01
Series 197 197 197
Package/Case Bead Bead Bead
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Resistance in Ohms @ 25°C 10k 3k 1k
Resistance Tolerance ±10% ±10% ±10%
B Value Tolerance - - -
B0/50 - - -
B25/85 3974K 3348K 3348K
Operating Temperature -60°C ~ 125°C -60°C ~ 125°C -60°C ~ 125°C
Power - Max - - -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm) 1.50" (38.00mm) 1.50" (38.00mm)