onsemi 1N5927BRL
Part No.:
1N5927BRL
Datasheet:
DeepFinds Electronics1N5927BRL.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 3W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
6.5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 9.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C
Axial
1. How to order 1N5927BRL on DeepFinds Electronics?
3. Are the 1N5927BRL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1N5927BRL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N5927BRL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1N5927BRL pin diagram, 1N5927BRL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1N5927BRLG 1N5927BRL
Part Number 1N5927BRLG 1N5927BRL
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case DO-204AL, DO-41, Axial DO-204AL, DO-41, Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V 12 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 3 W 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 6.5 Ohms 6.5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 9.1 V 1 µA @ 9.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C